Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Správa napájení baterie

Správa napájení baterie

23.02.2017 15:02
příspěvků:13

Ahoj nemohli by ste mi poradit program na vypínání a zapínání napájení baterie v notebooku když je připojena do sítě ?

23.02.2017 15:06
ověřen
příspěvků:4 972

Nemohli! K takovým radám je třeba znát přesný typ notebooku a instalovaný systém!

O co ti vlastně jde?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.02.2017 15:13
ověřen
příspěvků:2 090

Myslím, že u většiny notebooků to softwarově vůbec nejde.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.02.2017 15:20
ověřen
příspěvků:4 972

Pak zbývá menšina, něco takového umí např. Lenovo, ale je třeba to dle typu zkusit dohledat.

Další věc, na kterou ti tazatelé byli i upozorněni je to, že nedokáží položit otázku na kterou lze odpovědět. Docela mne to štve, proč si s někým furt dopisovat?

Vždy !!!! Je třeba psát jaký mám stroj a jaký mám systém!

Tím se všechno velmi urychlí!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
23.02.2017 18:22
příspěvků:13

Mám Acer asiper v 15 nitro Windows 10. Jde mi o to že mám notebook stále na nabíječce a chtěl bych aby se nenbíjela baterie a tudíž se tak neničila pokud neklesne nabití baterie pod určitou hodnotu. Dell na to má program ale Acer ne a chtěl jsem se zeptat jestli o nějakém nevíte.

23.02.2017 20:47
moderátorověřen
příspěvků:537

Jak víte, že se baterie nabíjí neustále? Pokud by tomu tak bylo, došlo by zcela jiste k poškození čí dokonce explozi. Ta baterie se podlě me nabije, jakmile je nabitá už se nenabijí až posléze pokud její stav klesne.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
23.02.2017 20:57
ověřen
příspěvků:2 090

Ale uvedenou činnost musí řídit elektronika. Bez řízení se baterie dobije na maximum a její napětí dále nestoupá, ale dobíjená je stále. K poškození nebo dokonce explozi by mohlo dojít jen v případě, kdy by byl velký rozdíl mezi napětím plně nabité baterie a napětím, dodávaným zdrojem. To se však u notebooků v praxi nevyskytuje.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.02.2017 21:03
moderátorověřen
příspěvků:537

Tohle je už ode mě spíše spekulace, ale na základe fyziky. Energie by někam musela jít, pokud by se nabijelo stále (i přes kapacitu baterie) tak by se energie spotřebovala přeměnou na teplo, neměla by kam jinam uniknout. Posléze z tepla přehřatí a kdo ví co dál, jak jsem již psal.

Baterie se tedy podle mě nabíjí do určité kapacity, pak se cyklus přeruší a dále se nenabijí, pokud pak nabití klesne pod určitou urověn nabijení se zas spustí a takto stále dokola. To že se to dá u některých notebooku vypnout je možné, ale zbytečné, to podstatné řidí elektronika baterie a notebooku.

Baterie se tedy opotřebováva stálým připojením k síti podle mě minimálně.

správce PCforum.cz, provozovatel http://rychlost.cz , http://www.netstranky.cz - vše co píšu je bez záruk :) to jak si s tím naložíte je zcela na vás
23.02.2017 21:08
ověřen
příspěvků:2 090

Podstatná je poslední věta. Ta skutečnost ale nevychází z principů dobíjení, které tu nemíním dále sáhodlouze rozebírat, ale především z toho, že v současnosti se používají snad už ve všech notebookách Li-ON baterie, které jsou vůči častému dobíjení a i "přebíjení" v podstatě netečné.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
23.02.2017 22:57
ověřen
příspěvků:4 972

Pro Acer jsem nic takového nenašel. Nicméně bych tohle u notebooku neřešil. Jak už bylo psáno, baterii hlídá elektronika a nějaké fígle na omezené nabíjení apod. jsou jen kosmetickou záležitostí, která životnost baterie nijak neovlivní a spíš to funguje jako placebo k uspokojení uživatele.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace