Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Problém při přehrávání videí

Problém při přehrávání videí

19.02.2017 12:25
příspěvků:5

Zdravím,

mám takový problém. Když si v (jakémkoliv) prohlížeči pouštím videa, ať už na YouTube, nebo kdekoliv jinde, po chvíli se počítač sekne, začne vrčet a pomůže jen vytažení baterky. Nevím jestli to může souviset, ale taktéž mi v poslední době nelze spustit většina videí přímo v PC nezávisle na přehrávači. Napadlo mě, jestli nemůže být třeba zaprášená grafická karta, ale notebook jsem otevřel a prach tam skoro žádný není. Jen pro úplnost dodám, že se jedná asi o 5 let starý ASUS s kartou AMD.

Jak to opravit?

19.02.2017 12:49
příspěvků:757

Odhadoval bych nekompatibilitu ovladače AMD grafiky, což je častý problém.

Zlobit to začalo kdy? Jaký je v notebooku OS a s jakým OS byl notebook dodaný?

Zpravidla se to takhle chová po upgradu na Win 10.

Pomáhá udělat čistou instalaci WIN, pak nahrát oficiální ovladače ze stránek výrobce notebooku. V případě přepínatelné grafiky nejdřív nainstalovat ovladač grafiky intel - ze stránek výrobce notebooku a následně ovladače AMD - ze stránek AMD. Postup se ale může lišit kus od kusu, výrobce od výrobce notebooku.

Problém může být samozřejmě i vadná RAM nebo HDD.

Pokud to jde, zkusil bych v biosu zakázat grafiku AMD a vyzkoušet, jak se to bude chovat.

19.02.2017 12:53
příspěvků:5

No původně tam byly Win7 na kterých to začalo občas dělat, ale tak cca před rokem jsem udělal čistou instalaci Win10 a přestalo to. Začalo to zase až teď.. Nic sem s ovladačema nedělal tak nevím, zkusím to..

Jak to zakázat v biosu? S biosem moc neumím..

19.02.2017 14:19
příspěvků:757

Nastavení biosu je v každým notebooku jiný, záleží na konkrétním typu. Např. u HP je volba „hybrid graphics“ kdy zatržítkem se povolí nebo zakáže dGPU.

Můžeš zkusit i otevřít správce zařízení, kde by měly být uvedeny grafické adaptéry. Pokud tam jsou dva (intel a AMD) zvol pro AMD „disable“ (předpokládám že tam je vypnout, nemám Win v CZ verzi).

Modrá obrazovka s kódem chyby se nikdy neobjevila?

S ovladači není třeba někdy ani nic provádět, stačí nějaká aktualizace Win a dílo je dokonáno.

19.02.2017 16:30
příspěvků:5

Modrá obrazovka s chybou se objevila za ten rok s win10 tak 2x, předtím na sedmickach docela často..

19.02.2017 18:59
příspěvků:757

Trochu jsem předpokládal, že kód chyby uvedeš, včetně typu notebooku.

Nicméně jsou ve správci zařízení dvě grafiky? Zkusil jsi AMD zakázat? Jak se to chová během přehrávání videa?

19.02.2017 22:16
příspěvků:5

Omlouvám se, k PC jsem se dostal až teď. V grafických adapterech je teda bohužel jen AMD Mobility Radeon HD 5000 Series.

Jinak notebook je ASUS K52J, grafická karta ATI MOBILITY RADEON HD5470 1GB a procesor Intel core i3.

Co se týče kódu chyby tak to si nejsem jistej, bohužel jsem si tu chybu nikdy nějak víc neprohlizel a vždycky jsem přešel rovnou k tvrdému restartu..

E: Tak pokud zakážu tu AMD tak mi běží videa naprosto normálně a i videa v PC co nešly spustit naprosto normálně běží..jenže mám rozlišení 1024x768 místo 1366x768..

19.02.2017 22:47
příspěvků:757

Tak bez AMD grafiky to vyzkoušet tedy nepůjde.

Kód chyby by mohl napovědět, kde hledat.

Jinak u tohoto notebooku to koukám bude docela častý jev. Zkusil bych test HDD (HD Tune) a RAM (Memtest) a poté nějaký postupy z netu, např.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/22557-63-asus-k52je-screen-freezes

22.02.2017 08:46
příspěvků:5

Tak problém prozatím vyřešen instalací starších ovladačů, díky moc.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace