Úvod > Fórum > Hardware > Pevné disky > Pevný disk rýchla pomoc si ssúbormi

Pevný disk rýchla pomoc si ssúbormi

26.01.2017 15:24
příspěvků:8

Zdravím

PC ktorý mám už neutiahne ani minecraft tak som sa rozhodol že ho ubgradnem pokupil som si setko aj. Novu dosku lebo mala starý socket okrem disku (1tr) a nastal tu taký problém veci mám už doma a som odhodlaný ho poskladať ale ako som tak zisťoval a informoval sa tak zevraj keď sa výmenu procesor a základná doska tak sa automaticky Hard disk preinstaluje a setko sa vymaže aby sa nainštalovali ovládače - mám tam dôležité veci ktoré nemôžem presunúť lebo ide o programu ktoré sú zakúpené a fungujú iba 1 krát .

Tak by som chcel vedieť či mi vymaže disk alebo tam hodím komponenty dosku a setko bude ako bolo potrebujem rýchle odpovede lebo to chcem poskladať

Nerieste ako to je napísané píšem ti na mobile lebo PC je rozobratý :-Dd

Za odpoved vopred ďakujem

26.01.2017 15:33
ověřen
příspěvků:4 972

Číst to po tobě je tedy zážitek.

K věci: data z disku si musíš zalohovat, jinak o ně přijdeš. Pak připojíš disk do "nové" sestavy, naformátuješ a budeš muset nainstalovat systém a ovladače.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.01.2017 15:37
příspěvků:8

Aha a to nainštalujeme cez nejaké cdcko či sa to nainštaluje automaticky ten systém a ovládače ?

26.01.2017 15:53
ověřen
příspěvků:4 972

Jak by se to mohlo nainstalovat samo?

Potřebuješ CD se systémem a ten nainstaluješ. Pak potřebuješ mít připravený ovladač na síťovou kartu a pal si stáhneš potřebné ovladače.

Často jsou ale ovladače přiložené na CD, které mělo být v balení se základní deskou. Pak je CD s ovladači grafiky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.01.2017 16:00
příspěvků:8

Aha , ale to je PC starý 5 rokov CD k tomu nemám nedá sa to ináč ?

26.01.2017 16:03
ověřen
příspěvků:4 972
Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.01.2017 16:07
ověřen
příspěvků:2 090

Existuje utilita, kterou upravíš ten HDD v původním PC a pak v novém se spustí a nejspíš sám si nainstaluje potřebné ovladače. Mám jen 2 problémy - jednak nemůžu tu utilitu zatím najít, jednak nevím, pro které Windows systémy funguje. Zkusím pátrat dál.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.01.2017 16:12
ověřen
příspěvků:4 972

Vzhledem k tomu že o tom nemá šajnu a má to už rozebraný, pak to asi nepomůže. Je to sysprep - http://www.optimalizovane-it.cz/windows-7/sysprep-zakladni-stavebni-kamen-tvorby-instalacniho-image-windows-7.html

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sysprep

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
26.01.2017 16:13
ověřen
příspěvků:2 090

Děkuji za pomoc, s dalším si už musí poradit sám.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
26.01.2017 16:32
příspěvků:8

No tak nič ďakujem aspoň zato mám ešte jednu otázku urobím To asi tak že postavím nový PC a ten starý keď postavím naspäť ten by mal byt naistalivany ?

26.01.2017 18:06
ověřen
příspěvků:2 090

Když ho zpět složíš dobře, bude opět normálně funkční.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace