Úvod > Fórum > Hardware > Notebooky > Nabíječka k ntb

Nabíječka k ntb

25.11.2016 20:36
příspěvků:8

Ahoj,

dnes ráno jsem při balení notebooku si povšimnul, že nabíječka nějak zvláštně vrčela. Trochu mě to vyděsilo, tak se raději ptám, jestli je to normální jev či nikoliv. Tento jev jsem zaznamenal poprvé. Vytáhl jsem nabíječku ze zásuvky a uslyšel podivné "vrčení". Znova jsem to nezkoušel. Nabíječka i ntb jsou tři měsíce nové (HP). Jsem si téměř jist, že samotná nabíječka nikde neutrpěla žádný pád nebo ránu. Nejsem v počítačích moc znalý, tak bych vás chtěl poprosit o radu.

25.11.2016 20:48
ověřen
příspěvků:2 090

Trochu ti nerozumím. Čemu říkáš adaptér a čemu říkáš nabíječka. Z kontextu tvého dotazu to není jasné.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.11.2016 20:49
příspěvků:8

Omlouvám se, - jen nabíječka. Spravím to v původním textu.

25.11.2016 20:59
ověřen
příspěvků:2 090

Takže držme se správného názvosloví - adaptér.

Píšeš, že "vrčí" i po vytažení ze zásuvky. V tom případě buď nevrčí adaptér a nebo špatně popisuješ, co se děje.

A k tomu "vrčení" - jinak vrčí 50Hz (transformátor) a jinak spíš "píská" spínaný síťový zdroj. Tedy ten adaptér by měl spíš "pískat", pokud tedy nějaký zvuk vydává.

V každém případě je přístroj v záruce, čili když to nebude běžný zvuk, tak myslím, že to bude na reklamaci.

Zkus nějak popsat to vrčení.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.11.2016 21:04
ověřen
příspěvků:4 972

Držme se názvosloví - je to nabíječka protože jejím hlavním cílem je nabíjet baterku.

Pokud ta nabíječka vrčí, jsou nejspíš uvolněné plechy v transformátoru.

Reklamuj to.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.11.2016 21:25
ověřen
příspěvků:2 090

Nemáš pravdu, protože prvořadý úkol je napájení NTB (adaptér), na které musí mít parametry, dobíjení baterie je úkol druhořadý, tam jsou parametry méně podstatné. Ale hádat se s tebou nemíním.

Pokud je to spínaný zdroj, plechy vrčet nemůžou, protože to trafo je na feritovém jádru. Plechy vysoký kmitočet špatně přenáší

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.11.2016 21:31
ověřen
příspěvků:4 972

Také se nemíním přit, pak bychom místo adaptéru mohli použít třeba slovo zdroj, ale to už není nabíječka.

Zeptej se u vás ve vsi na nějaký adaptér k notebooku. První otázka bude, jaký?

Zeptej se na nabíječku. Dobrou noc.
4

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
25.11.2016 21:38
příspěvků:8

Zkusím to ještě trochu pospat. Zvuk je podobný (nenapadá mě nic bližšího), jako když se v případě kytarové aparatury přidá laciný efekt nebo sepne overdrive (ale tišší). Nebo možná lepší přirovnání - podobný zvuk, když počítačové (nehrající) reproduktory vytáhnete na maximum. Pískání to nebylo.

Chronologicky - ráno jsem vypnul počítač, odpojil jsem adaptér/nabíječku a vzápětí i samotný/ou adaptér/nabíječku vypojil ze zásuvky a uslyšel jsem již zmiňované "vrčení".

Nikdy předtím jsem tento jev nezaznamenal. Od té doby jsem počítač znovu nezapnul. Je pro mě momentálně velmi důležitá jeho funkčnost. Ten zvuk po nějaké době ustál, nevím přesně jak dlouho to trvalo, znovu jsem jej zkoušel pozorovat až o hodinu a půl později.

25.11.2016 21:43
ověřen
příspěvků:2 090

A když zapneš ntb na baterii, je něco slyšet?

Adaptér, odpojený od sítě i od ntb nemůže nejen vrčet, ale ani vydávat žádné zvuky. Takže když bude ntb na baterii zticha, je původce toho vrčení někde jinde, v jiném zařízení, než je ntb a adaptér.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.11.2016 21:50
příspěvků:8

S notebookem není problém. Funguje a nabíjí (resp. nabíjel) zcela normálně.

Znova jsem zkoušel zapojit nabíječku/adaptér. Začne vydávat již popisovaný zvuk při zapojení do sítě a vydává jej ještě tak minutu poté, kdy je již ze zásuvky vytažena.

25.11.2016 22:03
ověřen
příspěvků:2 090

Na dálku neodhadnu, kde by mohla být závada, ale tohle chování adaptéru rozhodně normální není. Ovšem také to nemusí být závada, protože při zatížení adaptéru notebookem to vrčení, pokud se nepletu, zmizí.

Takže "vrčí" nějaká součástka na sekundáru adaptéru, a to do doby, než se vybije hlavní filtrační kondenzátor na primáru.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
25.11.2016 22:34
příspěvků:8

Velmi vám děkuji za vaše reakce. Zkusím to pozorovat ještě pár dní. Pak bych musel začít řešit reklamaci. Rád bych ponechal tento thread ještě chvíli odemčený. Ještě se pak ozvu.

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace