Úvod > Fórum > Hardware > Ostatní > Poškozený systém souborů na SD kartě

[VYŘEŠENO] Poškozený systém souborů na SD kartě

Dotaz vyřešen reakcí: 03.08.2016 20:06

31.07.2016 15:37
ověřen
příspěvků:430

Zdravím. Mám problém se 64 GB Kingston MicroSDXC kartou. Měl jsem ji na táboře v kameře GitUp Git2 a když jsem chtěl zkopírovat všechny videa a fotky na disk, Windows chtěl formátovat. Strčil jsem jí do Androidu a ten taky. Zjistil jsem že je poškozený systém souborů, tak jsem se snažil vytáhnout všechno pomocí programu PhotoRec. Ten mi sice vytáhnul většinu fotek, ale video ani jedno (a to je v podstatě to nejdůležitější, co z karty musím dostat). Všechny videa asi našel, ale neobnovil ani jedno (velikost 28 bytů).

Zajímavé je, že kamera nemá s kartou sebemenší problém. Zná názvy souborů, přehraje všechny videa a ukáže všechny fotky bez problému. Jenom všechno ostatní (Windows, Android..) si s tím neporadí.

Musím z toho dostat všechny ty videa, tak prosím pomozte, díky.

P.S. Ne, Google mi moc neporadil

little_wolf
31.07.2016 17:08
ověřen
příspěvků:2 090

Zkoušel jsi nechat kartu v kameře a připojit kameru k PC přes USB?

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
01.08.2016 19:13
ověřen
příspěvků:430

Takhle to dělám. Vyberu na kameře Mass Storage a chová se jako klasická flash. S tím, že Windows 7, Debian ani Android si s tím momentálně neporadí. S druhou (funkční) kartou pracuje v pohodě. Integrovaný slot na SD karty mi taky nefunguje (ale to ani na funkční kartě). USB adaptér taky nic.

little_wolf
01.08.2016 21:17
ověřen
příspěvků:2 090

Televize přes HDMI Ti ta videa přehraje?

Pak by snad byla možnost přes SCART to nahrát z TV na HDD nějakého DVD rekordéru. Pak už by se s tím dalo pracovat. Ovšem utrpí kvalita.....

Ta kamerka má patrně svůj systém souborů (podobně jako Smart TV) a ten systém není PC schopen zkousnout, proto chce naformátovat jako když je systém souborů poškozený.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
01.08.2016 21:38
ověřen
příspěvků:430

Jak říkám, v kameře všechno funguje, takže HDMI výstup je zbytečný řešit. A myslim že byla formátovaná na exFAT (PhotoRec a TestDisk ho bere jako HPFS/NTFS, dřív ho bral jako exFAT). Takže nic co by Windows nebo alespoň Debian nezkousnul. Vlastní systém souborů nemá, spíš mi přijde že ho celkem úspěšně ignoruje a čte surový data. Potom už ale netušim jak to funguje.

Spíš mi vrtá hlavou, proč se mi neobnoví ty videa. Ony tam jsou, koukal jsem na ně přes tu kameru. Ale PhotoRec je vytáhne s velikostí 28 bytů, výjimečně nějaký video má 10 MB (navíc černo/špatný rozlišení a jen zvuk), ale ty našel asi jen dvě. Fotky najde v pohodě... Přijde mi, že prostě najde všechno bez problému, ale nepřečte a jede dál.

little_wolf
01.08.2016 22:35
ověřen
příspěvků:2 090

Jak myslíš......

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
03.08.2016 20:06
ověřen
příspěvků:430

Takže jsem to nakonec vyřešil trochu jinak. Chvíli jsem si hrál s TestDiskem, až jsem tu kartu úplně rozhodil a soubory se už neukázaly ani v kameře. Takže jsem jí prostě naformátoval a pak projel Recuvou, která zahránila většinu videí.

little_wolf
04.08.2016 07:02
ověřen
příspěvků:4 972

Tohle formátování je poslední možnost a je super, že to pak zabralo.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
04.08.2016 16:51
ověřen
příspěvků:430

Ono vlastně pokud bych to nepřepsal samýma nulama, pořád by to tam všechno zůstalo, takže formátovat jsem mohl už od začátku. Ale i kdyby mě to napadlo, stejně bych se bál :-D

Ještě zkusím to obnovu znova. Naštěstí jsem čekal, že to zase podojim, takže jsem si na začátku pro jistotu udělal obraz tý paměťovky. Obnovim (připojim) ho, naformátuju a projedu Recuvou na fotky a videa.

little_wolf
05.08.2016 13:23
příspěvků:513

Po formátovaní vytiahol ešte dáta? To sa čudujem, že sa podarilo :-P.

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
05.08.2016 13:43
ověřen
příspěvků:430

faustzwei:

Když naformátuješ disk, tak se vlastně nevymažou žádný data, jenom se zapíšou jiný informace o způsobu jejich ukládání (systém souborů) a všechno místo se tim pádem stane volným. Ale fyzicky tam ty jedničky a nuly (soubory) zůstanou až do doby, než je něčím nepřepíšeš. Teda alespoň tak jsem to pobral, když jsem to řešil :-D

little_wolf
05.08.2016 14:50
příspěvků:513

To sa práve deje pri vymazaní bez formátovania + pri rýchlom formátovaní. Ale záleží aj podľa toho ako to naformátuješ či rýchlo alebo pomaly. A keby tam zostali tie dané 1-0 ako vravíš, tak by to nebolo dokonalé plnohodnotné formátovanie, keďže by tam zostali nejaké dáta a to sa nazýva rýchle formátovanie. Keby si dal pomalé a plnohodnotné formátovanie tak ti tam nezostane absolútne nič ;-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
05.08.2016 14:54
ověřen
příspěvků:2 090
faustzwei | 05.08.2016 13:23

Po formátovaní vytiahol ešte dáta? To sa čudujem, že sa podarilo :-P.

Po rychlém formátu vcelku bez problémů, po úplném formátu horko těžko něco. Vlastní zkušenost.

Že tam po úplném formátování nezůstane nic není tak docela pravda. Nic tam nezůstane pouze při přepsání celého HDD náhodnými daty, např samé nuly.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
05.08.2016 16:23
příspěvků:513

Nič okolo dát, ktoré tam boli, nič nevytiahneš obnovou a ani na ňom nič nenájdeš. To čo vravíš ty je niečo iné a samozrejme niečo tam musí zostať tohoto typu, v tom máš pravdu :-).

i5 6600k, MB: MSI mortar, Msi GTX 1060 Gaming X 6GB, 2x8GB ddr4 2133mhz, SSD Intel 535 120GB, 1TB SSHD + 640GB HDD,na vodnom chladeni cooler master seidon v2 vetrak Noctua 120mm industrial 3000rpm...Zallman 600W vychodena priemyslovka so zameranym na pc systemy, posledne dva roky uzsie zameranie na sietove systemy Cisco
05.08.2016 18:34
ověřen
příspěvků:430

Tak pochybuju, že sportovní kamera bude ochotná plnohodnotně formátovat. A to samý já, že budu ochotnej čekat až se mi plnohodnotně naformátuje 64 GB paměťovka :-D

little_wolf
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace