Upoutávka
Úvod > Fórum > Ostatní > Pokec > pomůže mi někdo? kompl 2hdd

[VYŘEŠENO] pomůže mi někdo? kompl 2hdd

Dotaz vyřešen reakcí: 15.02.2016 15:52

01.02.2016 15:21
příspěvků:101

mám počítač intel Pentium 4
nvidia geforce gt 430
2 GB ram

co mam za problém na jednom 300GB harddisku mám Windows XP originál legálně

na druhém disku je aktuálně ubuntu 14.04

ale já bych rád na druhý disk dal Windows 8 32bit

problém je že nemám mechaniku mám ale PC ji nechce najít IDE a tak to už neřeším Windows jsem tam chtěl dát přeš flash disk ale nikdy mi zněj ne bootne :-( už jsem ten flash disk pokoušel udělat 2krát i s jinými programy (rufus a Windows 7 usb download tool) a už si nevím rady iso toho windowsu je 100% funkční testovánu v virtuální mašině a říct ma na druhej disk ale to asy nejde nebo mam strach

ještě mě napadlo v ubuntu spustit setup toho Windows á winem ale to je asy blbost ne?

chtěl jsem ještě ve Windows xp spustit setup Windows

děkuji předem za jakoukoli odpověď

01.02.2016 16:12
ověřen
příspěvků:2 090

Tady http://www.servispckupka.cz/jak_vytvorit_bootovaci_flash_disk_s_windows.php

máš velice kvalitní návod včetně odkazů a snad i samotné instalace.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
02.02.2016 15:51
příspěvků:101

přesně touhle cestou jsem to zkoušel a nejde to

dokonce jsem zkusil clone partition klonoval jsem to Windows xp na ten dhruhý HDD a pak jsem flash disk vložil a spustil setup EXE pak Windows kopýroval a pak reboot a nic zase jako kdybych bootoval flash disk ale přitom bootuju ten druhej hdd (Windows iso je okey, flash disk je 50% okey) ale tady něco nehraje

JEDE vůbec Windows 8 na Pentium 4 3.20GHz?

02.02.2016 15:57
ověřen
příspěvků:2 090

1. Takže jsi vytvořil bootovací flešku podle toho návodu??

2. Při instalaci W8 na druhý HDD ODPOJ elektricky (napájení i signál) ten disk s W XP a pak se pokus instalovat.

PS: Mj. mi jede W7 (náročnější) na AMD Sempronu 2.8 GHz, tak netuším, proč by to Tobě jet nemělo!!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
02.02.2016 15:59
ověřen
příspěvků:4 972

Po tobě se to nedá číst, do které třídy chodíš? Asi by se mělo začít tím, že zprovozníme mechaniku.

Jak je stará a jak je připojena? Je vidět v Biosu?

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.02.2016 16:01
ověřen
příspěvků:2 090

Asi do 156. třídy - tedy já...

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
02.02.2016 16:04
ověřen
příspěvků:4 972

To satam - když jsem začal psát, nebyl tam tvůj příspěvek!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
02.02.2016 16:05
ověřen
příspěvků:2 090

Promiň, to byla jen sranda. Neber všechno hned smrtelně vážně

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
05.02.2016 08:32
příspěvků:101
bluespirit | 02.02.2016 15:59

Po tobě se to nedá číst, do které třídy chodíš? Asi by se mělo začít tím, že zprovozníme mechaniku.

Jak je stará a jak je připojena? Je vidět v Biosu?

takže chodím do 9 třídy a ano moje gramatika je hrozná promiň te

mechaniky mam 2 obě IDE (pak mam i 1 hard disk IDE) ale moje deska nějak s IDE zlobí i když dobře zapojím MASTER and SLAVE tak v biosu nenajdu ani mechaniku ani HDD :-(

a už jsem zjistil že Windows 8 potřebuje na Procesoru funkci NX a ten můj jí nemá :-(

viděl jsem že se to dá obejít tak to potom zkusím teď mam na to druhém HDD Windows Vista a ten běhá celkem Fajn možná seženu sedmičku :-) děkuji za pomoc :-)

(Vistu jsem tam dostal tak že furt mi nechtěla deska bootnout z FLASHDISKU (WINDOWS mi nikdy z USB nebootla ale Linux uplně v poho no tak jsem udělal clone drive a na ten druhý jsem naklonoval ten Windows xp a přes ten Windows xp jsem chtěl nainstalovat Windows 8 to si nakopírovalo soubory pak reboot a konec PC stále rebootoval jak při bootu z FLASHDISKU tak jsem ten druhej HDD smazal a uděla clonedrive znovu a nainstaloval Visty a běhaj :-) takže tak)

05.02.2016 08:35
ověřen
příspěvků:4 972

HDD by měl být na konci kabelu jako Master a mechanika uprostřed jako Slave. Ten kabel by měl být na IDE 0 (1) na kraji desky.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
05.02.2016 08:39
příspěvků:101

ano tak jsem to zkoušel jenom je to trochu slořité ten HDD je spatně popsaný tak nevím kde je nastavení MASTER a i když viskouším vše v BIOSU prostě nic nenajdu dokonce i nastavení biosu jsem kontroloval

05.02.2016 10:56
ověřen
příspěvků:2 090

Napiš sem přesný typ HDD a vlož sem screen ze Správy disků.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
05.02.2016 20:15
příspěvků:101

takže harddisky mám
1.Maxtor 7L30Os00 (nejspíš) 300GB SATOVÝ

2.Western Digital WD50O0AADS-O0S9BO 500GB SATOVÝ

3.Segate Barracuda ATA IV 80GB IDE jednou když jsem to teď skoušel ho Bios našel jako [3S-]

jinak mechaniku co jsem zapojil jako slave na IDE v biosu taky nevidím (hardisk jsem se snažil zapojit jako MASTER ale nvm jestli je to v pravo neb slevo na těch pinech není to dobře popsané skusil jsem oba druhy (jedna možnost je MASTER or single drive a druhá na pinech na druhé straně je limit HDD to 32Gbytes))

NVM to IDE na této desce je peklo (desku mam po otci ten říkal že ho to také zlobilo)

(počítač mi stojí jako otevřený na mém stole) připojen k TV jako monitor a bezdrátova myš a klavesnice (kombo jedno USB)

přiřazená fotka je když se v biosu oběvil ten třetí hdd

(v tu chvíli jsem juknul do nastavení disků a tam bylo zvírazněné PATA (slave) a no detect ALE BYLO ZVÍRAZNĚNÉ

mám více fotek teď jsem ho foťil ale zde mohu dát jen jednu

06.02.2016 07:41
ověřen
příspěvků:2 090

"vlož sem screen ze Správy disků."

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
11.02.2016 15:52
příspěvků:101

Co tam chceš sakra vidět nastavení mam Enhaced (all PATA and SATA) a ukazuje to že je tam SATA0 prvníHDD a SATA2 druhý HDD a v PATA NENI NIC!

11.02.2016 15:55
ověřen
příspěvků:4 972

Chce vidět screen ze Správy disků!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
11.02.2016 20:11
ověřen
příspěvků:2 090

Ten Seagate je buď špatně najumperovaný nebo je po něm.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
15.02.2016 15:52
příspěvků:101

To je fuk já už ne to prdím díky za všechny odezvy :-)

15.02.2016 16:00
ověřen
příspěvků:2 090

Jak myslíš. Poradit ti můžeme, ale chce to trochu spolupracovat.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace