Úvod > Fórum > Hardware > Po rozšíření RAM nanajíždí WIN7
|<<1>>|

Po rozšíření RAM nanajíždí WIN7

27.01.2016 12:12
příspěvků:11

Mám PC s procesorem intel i3 540 základní desku gigabite P55-UD3L. Po přidání nových ram mi zamrzne win na obrazovce spouštení systém.

Nové ramky jsem měl už troje a nevím co stím.

Ramky jsem měl tyto...

https://www.alza.cz/zeppelin-8gb-kit-ddr3-1600mhz-gold-d346305.htm?catid=18850357

https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl9-hyperx-savage-series-d2147839.htm?catid=18850357

https://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1333mhz-cl9-d390812.htm?catid=18850357

Už si připadám jak debil jak to chodím pořád měnit.

27.01.2016 15:31
ověřen
příspěvků:2 090

Jaké jsou původní paměti?

Naběhne systém, pokud použiješ jen nové paměti?

Podívej se do Návodu k desce jakým způsobem se mají paměti osazovat a zkontroluj, zda to děláš dobře.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.01.2016 16:40
příspěvků:11

Puvodni pameti jsou kimgston 1333 2x1Gb. S novyma Ramka to win nenajede at jsou kdekoli ani kdyz je tam jenom jedna nova ram. Se staryma to jede normalne at je dam taky kdekoli... S novyma ramka zamrzne i instalace win.

27.01.2016 17:18
ověřen
příspěvků:2 090

1. Prosím o celé označení původních pamětí, to, cos napsal, nestačí.

2. Je otázkou, jak si s novými paměťmi poradí BIOS. Zkus dát nejnovější BIOS pro Tvoji desku - viz zde http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3501#bios

Měl by asi stačit FC, ale když dáš novější, nic se neděje, ty úpravy jsou v každém upgradu.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
27.01.2016 19:09
příspěvků:11

Bios jsem dal nejnovejsi, FI pred tim tam byl FH. Verze desky je 2.3. Info o starych ramkach, jedine co jeste vim ze maji CL9. Na zjisteni dalsich informaci uz asi budu potrebovat poradit...

Jinak jsem zkousel v biosu i nejake rucni nastaveni na nove Ram ovsem vse se stejnym vysledke...

Teď jsem si přečet tvůj text pod čarou. Pokusím se tedy psát tak jak se patří i z mobilu...

27.01.2016 20:37
ověřen
příspěvků:2 090

Na kingstonkách je nálepka, na které bývá označení tohoto typu - příklad: KVR1333D3N9K2/4G.

Najdi ho a opiš, z toho zjistíme přesně, o jakou RAM se jedná.

Jinak - už jsi četl Návod k desce, obsazování pamětí? Je to na straně 18 návodu a jasně tam píšou, že osazování začíná sloty 1 a 3, přičemž je tam vyobrazeno, které sloty to jsou!

Poslední Memory Support List je bohužel z roku 2010, ale i z něj je zřejmé, že deska asi podporuje jen minimální množství 4GB paměťových modulů, takže je možné, že s těmi, které jsi zkoušel, spolupracovat nebude.......

A ten text pod čarou se Tě týká jen okrajově, týká se hlavně čuňat, která nenapíší správně česky snad ani jediné slovo a je jim to srdečně jedno!

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 04:25
příspěvků:11

Takže na RAM je nálepka s KVR1333D3N9K2/2G.

Osazení pamětí jsem četl, jenom jsem si teď všiml že pokud je dám na pozici 1 a 3 nebo 2 a 4 tak se mi v biosu ukáže nastavení na Chanel A i na B. Pokud dám 1 a 2 nebo 3 a 4 tak je nastavení jenom na jeden Chanel.

Ten suport list jsem měl sebou v obchodě a podle toho to jsme vybrali ty druhé ram v prvním příspěvku. Podle velikosti, frekfence a časování - 4G 1600MHz CL9

A podle informací desky má požvýkat až 16Gb ty z toho suport listu jsou v balení po třech tedy 12Gb. Aspoň ty Kingstony, ty druhé 4Gb jsem mi už moc najít na netu nepodařilo...

28.01.2016 07:40
ověřen
příspěvků:2 090

Koukám, že jsem Tě podcenil a vlastně všechno, co jsem Ti radil a co jsem po Tobě chtěl, už jsi udělal.

Na druhé straně to bohužel znamená, že i já jsem vyčerpal svoje možnosti a nevím, co bych Ti ještě poradil. Jediné, co si myslím už skoro od začátku, je, že přes všechna tvrzení ve specifikacích desky a manuálech ta Tvoje deska prostě 4GB v jednom slotu "nezkousne".........

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 08:25
příspěvků:11

Tak jsi mně potěšil i nepotěšil, no nic půjdu ze sebe udělat ještě jednou vola a zkusím je vyměnit teda za menší s pamětí...

Mně hlavně udivuje že PC naběhne jenom ty win to nesežerou. Rozjel jsem na tom i Linux z CD a Android z flashky.

Jinak pro info při spouštění win v nouzovém režimu to vždy zamrzne na řádku se souborem classpnp...

28.01.2016 08:38
ověřen
příspěvků:4 972

Já se v RAM moc nevyznám a tak se možná ptám hloupě, ale není v Biosu nějaká možnost nastavení frekvence RAM? A také napětí? To tam myslím je.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 08:41
příspěvků:11

Je v biosu jde nastavit skoro vše ovšem vše co jsem zkoušel nastavit já nevedlo k úspěchu...

28.01.2016 08:43
ověřen
příspěvků:4 972

Tak tam dej ty RAM a nastav to v Biosu přesně podlé té specifikace RAM. Pokud to má deska vzít, pak by měla. Ale nedá se vyloučit ani ta špatná možnost, že si s nimi prostě nerozumí.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 09:01
příspěvků:11

Vyzkoušeno, teda myslím že jsem to udělal správně. Beze změny...

28.01.2016 13:49
ověřen
příspěvků:2 090

pro bluespirit: Kdyby sis pořádně přečetl celé vlákno a specifikace těch RAMek, mohl sis ušetřit práci. Já i tazatel tohle víme už dávno.......

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 13:54
ověřen
příspěvků:4 972

Díky za poučování, četl jsem Jinak jsem zkousel v biosu i nejake rucni nastaveni a to mi fakt nic neřeklo. Možná to bude tím, že slovo nějaké má neurčitý význam. Já to jen doplnil o jaké nastavení by se asi mohlo jednat!

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 15:48
příspěvků:11

Ještě jsem našel na netu jedno furum kde se to taky rešilo. Je tam řešení že ta deska sežere paměti s 16 ti paměťovými moduly. Není už tam ale zřejmé zda to klaplo.

Jak tedy poznám paměti s 16ti moduly?..

28.01.2016 15:55
ověřen
příspěvků:4 972

Jak jsem psal o RAM mnoho nevím, ale nejsou to ty moduly na RAM? Viz obr.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
28.01.2016 15:59
ověřen
příspěvků:2 090

Poznáš je jednoduše: Mají moduly z obou stran destičky, tedy 8 + 8.

Ale ve specifikaci píšou, že lze použít jak "singlesided" (jednostranné), tak i "doublesided" (oboustranné).

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
28.01.2016 16:32
příspěvků:11

No uvidíme zítra skočím do obchodu. Určitě mne rádi uvidí.. :-)

A v pondělí se rozhodne...

03.02.2016 16:41
příspěvků:11

ÚSPĚCH

PC jede s 8Gb ram jsou to tyto Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical

přesněji zde https://www.alza.cz/crucial-8gb-kit-ddr3-1600mhz-cl8-ballistix-tactical-series-d311240.htm?catid=18850357

na po čtvrté to tedy vyšlo, ale stálo to nervů...

|<<1>>|
Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.
Pokud budete vkládat odpověď bez znalosti dalších stránek můžete být mimo :)
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace