Úvod > Fórum > Hardware > Monitory > IPS ci VA? Gigabyte M32UC vs LG 32GQ950-B ???poradite

IPS ci VA? Gigabyte M32UC vs LG 32GQ950-B ???poradite

23.03.2023 18:42
příspěvků:5

Zdravim

Potrebuji poradit chci si upgradovat svuj stary monitor 2k Samsung CHG70 ktery je QLED a ma VA panel...s prohnutim jsem se nejak zblizil a libi se mi..treba u ETS2 a GT7 je to super...chci upgradovat na 32" a hlavne na 4k nebot jsem si poridil PS5 a pouzivam jej ted na monitoru spolecne s PC..dotoho jeste obcas upravuji foto jako amatersky fotograf a to vice pokrocily.

Mezi me favority se radi Gigabyte M32UC ma VA ten mi nevadi duchy jsem nekde nepostrehl ani u sveho stareho monitoru proto verim ze ani zde vadit nebudou..a zahnuti je za mne super,HDR ovsem nebude mit asi smysl.

Dalsi jsem myslel Dell G3223Q ale ten ma jsem koukal v 60hz horsi odezvu jak ten Gygabite a bojim se kontrastu..plochost bych asi nejak vzhledem k velikosti prekousnul.

Dalsi mam typ LG 32GQ950-B ..na euroking cena jeste prijatelna..24tis ale 34tis bych nedal...kazdopadne ips a to porovnani zde proste vau...https://www.youtube.com/watch?v=35ykpCt8h7A&t=334s

Dalsi varianta by asi byla Samsung Odyssey Neo G7 S32BG75 ale tam je paradoxne to prohnuti asi uz priliz na upravu fotek..na hry by me vubec nevadilo..a cena..no musel bych pockat na velkou slevu...

Ktery by jste mi poradily????

Bojim se kontrastu u IPS...to ze ma lepsi barvy a zivejsi vim ale bojim se kontrastu...vecer hraju vetsinou v osvetlene mistnosti..a nevidel jsem nikde srovnani ale nikdo tvrdi ze v osvetlene mistnosti je kontrast ips ve srovnani s VA v pohode a rozil neni zas tak velky...Plochy monitor bych vzhledem k velikosti 32" prekousal z 80cm vzdalenosti oci to bude i tak pohlcujici zazitek.

25.03.2023 08:36
příspěvků:5

tak nakonec asi vezmu Gigabyte M32UC ...zda se ze je to kompromis ..neo g7 ma preci jen uz moc velkou krivku na upravu fotek

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace