Úvod > Fórum > Software > Windows všeobecně > Instalace windows 7 na windows 8.1 - moc děkuji za rady

Instalace windows 7 na windows 8.1 - moc děkuji za rady

19.02.2016 18:49
příspěvků:46

Dobrý den,

Mám na Vás dotaz - koupil sem si před týdnem https://www.alza.cz/gaming/lenovo-ideapad-flex-2-14-red-d2139891.htm - mám tam nainstalovány Windows 8.1 - na předešlém notebooku sem měl Windows 7 a chci je i zde, nabízí mi to aktualizaci na windows 10 které mám ve firmě a doma je prostě nechci - mám k tomu své důvody, Windows 7 miluji, dělá se mi s nimi suverénně nejlépe a tak je chci i na novém noťasu doma.

Otázka je jednoduchá, jak na to?

Jak mám z windows 8.1 co tam současně mám udělat Windows 7? Zkoušel sem klasickou instalaci windows 7 přímo ve windows 8.1 ale když dám upgrade tak mi to nejde píše mi to něco že to nelze že mi tam nesedí jazyková verze nebo co a když dám vlastní celou instalaci tak se to nainstaluje ale pak to nejde po restartu spustit a opět mi to nabídne windows 8.1 v kterých se to pustí...

Co s tím? Máte na to nějaký návod? Sem už zoufalý... Zálohovat nic nepotřebuji všechno mám na externím disku, takže bych klidně ty windows 8.1 co tam jsou se vším rád smazal a dal tam windows 7

19.02.2016 18:59
ověřen
příspěvků:4 972

Instalace windows 7 na windows 8.1 opravdu nejde, instaluje se na disk a ne na Windows!

Pokud měníš W8.1 na W7 není to upgrade, ale downgrade.

Předně musíš mít instalační DVD s W7. Následně zformátuješ disk, vybereš kam chceš instalovat a instaluješ.

Na Webu jsou desítky návodů na instalaci. Je to jednoduché.

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
19.02.2016 19:57
ověřen
příspěvků:2 090

A ty Win 7 nedoporučuji nějaké černoty z netu, jen si zaděláš na problémy. Instalovat můžeš i z bootovací flešky, tu si musíš udělat. Návodů je na netu dost.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
19.02.2016 20:15
příspěvků:46

No tak už tam ten windows 7 mám, vše funguje jak má, ALE chce to po mě ovladače na síťový adaptér.. Jenže.. Stáhl sem si je na druhým PC dám je na flash strčím do noťasu a nic... nic se mi nenačte - co s tím?

Nemůžu se připojit na net a nejde mi tam strčit wifi..

Jinak ty windows 7 jsou samozřejmě legal, normálně sem strčil DVD a nainstaloval

19.02.2016 20:18
ověřen
příspěvků:2 090

Nejspíš budou chybět i ovladače řadiče USB.

Jsme na českém fóru, tak laskavě pište česky, a to i s interpunkcí. Toleruji i dobrou slovenčinu, na dotazy, kterým kvůli absenci češtiny nerozumím, neodpovídám.
19.02.2016 20:24
příspěvků:46

Super co s tím prosím? teď prakticky nemůžu dělat vůbec nic.. Když mi nejde internet a nemám tam jakým způsobem něco vložit, když mi to nerozpozná ani USB nic...

19.02.2016 20:24
příspěvků:46

Ach jo že já se do něčeho hrabu

19.02.2016 20:42
příspěvků:46

Tak sem si tam přes boot hodil zpět ty windows 8.1 (mám je origo na flash)

Ale furt to neřeší můj problém... Chci prostě mít buďto na jednom PC jenom windows 7 a nebo sem našel toto - https://www.youtube.com/watch?v=pg6ctXwSB0U

To by také klidně šlo... Není nikde návod v CZ jak na to? Na ten dual boot?

20.02.2016 09:07
ověřen
příspěvků:4 972

Ovladače najdeš na stránkách výrobce notebooku.

Návodů na Dualboot je spousta, stačí použít Google -

https://www.google.cz/search?q=dualboot&rlz=1C1AVNA_enCZ591CZ591&oq=dualboot&aqs=chrome..69i57j0l5.4226j0j7&sourceid=chrome&es_sm=93&ie=UTF-8

Vážení tazatelé, je-li to možné pak prosím piště česky, slovensky a používejte interpunkce. Před dotazem si přečtěte manuál, případně se zeptejte Google. Pokud vám někdo poradí, tak na to reagujte a poděkování také není od věci.
© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace