Úvod > Fórum > Hardware > PC - desktopové počítače > Co nejvíce zpomaluje PC?

Co nejvíce zpomaluje PC?

19.03.2012 11:08
příspěvků:8

Zdravím všechny,

nejsem žádný počítačový génius a ani žádný pc hráč. Na počítači nehraji, občas sem tam jen fotbal s kámoši, ale k tomu nijak zvlášť výkonný počítač nepotřebuji. Můj PC je tedy asi přes 5 let starý a nic jsem do něj nedával. Počítač ale začal být o dost pomalejší. Počítač začne zničeho nic pracovat a je opravdu pomalý jako nikdy nebyl. Já vím, že už má něco za sebou, ale je zrovna nedávno přeinstalovaný a zatím v něm skoro nic není, takže disk je skoro prázdný. Nevím, jak kdo kouká na defragmentaci disku, ale začal jsem jí dělat tak dvakrát do měsíce. Počítač se začal i docela dost zahřívat oproti dřívějšku. Známý mi řekl, že mi to nejvíc brzdí procesor. Snad tyto informace stačí k posouzení:

Windows 7 Home Premium, Service Pack 1, 64 bit

AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5400+

4 GB RAM (2 x Kingston 2GB DDR2 400Mhz)
ATI Radeon HD 4650, 512 MB
základní deska – Asus M2N-XE

ST332061 3AS SCSI 320GB SATA2-3Gbps 7200rpm 16

Na počítači nehodlám hrát, není na to čas, je pravda, že bych si ale občas něco zahrál, ale určitě to bez toho zvládnu. Je pravda, že to nejvíce brzdí procesor? Chtěl bych popřípadě něco do počítače dát (procesor), ale finance teď moc nejsou. Nechci kupovat to nejlevnější co je, ale momentálně si nemohu dovolit uvolnit např. 5000 tisíc...Co grafika? je hodně špatná? Co ta základní deska? Co ramky? našel jsem třeba tyhle http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr3-1333mhz-cl9-d149200.htm . Půjdou mi bez problému ty DD3 s 1333mhz? Myslím, že by mohl být problém se starou základní deskou...

Ptám se proto tady...jak nejlépe a nejlevněji bych alespoň trochu zrychlil a vylepšil počítač. Nebo to mám nějaký čas ještě vydržet, ušetřit nějaké peníze a jít do nového PC? Prosím Vás o rady a možnosti. Předem moc děkuji

19.03.2012 11:15
příspěvků:1 279

Tato sestava je na veškerou práci, internet, video a dokonce i občasné hraní dost silná.

To zpomalení musí být SW problém (vir, špatná instalace) - podívejte se do správce procesů (ctrl+alt+del - správce úloh - karta procesy a tam si to srovnejte podle CPU - uvidíte kolik jaký proces bere výkonu procesoru) a projeďte PC antivirem) Pokud nenajdete proces, který by vytěžoval procesor, ani antivir nic nenajde, doporučuji reinstal PC.

V PC nic neupgradujte atd, je to dobrá sestava.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
19.03.2012 11:24
příspěvků:8

Jak jsem psal, nedávno se počítat přeinstalovával. Bohužel nemám originál Windows 7, takže jsem to dělal u známého, který je má. Antivirákem jsem hledal několikrát, žádný vir...(eset smart security 4.2.71.2). Dost silný PC? já když četl, co tu jiní mají za počítače, tak jsem tomu skoro nevěřil:-D. Ale děkuji za odpověď. Kdybych měl doma originály W7 ani mi to nevadí předělat. Ale počítal jsem právě s tím, že mi tu každý bude psát, jak je počítač pomalý a v dnešní době opravdu zastaralý...

19.03.2012 11:45
příspěvků:1 279

Asi takhle, ano dnes se dělají rychlejší procesory, ale toto dvoujádro má slušnou frekvenci 2800MHz a win 7 mají jako minimum 1GHz procesor, 4GB RAM je také naprosto dostačující a frekvence atd neřešte, možná by Vám přidaly lepší RAM 1 - 5% výkonu ve hrách, ale ve win to nepoznáte! a grafická karta postači na občasné hraní, ale ta nemá s rychlostí PC ve win co dělat. JInak k tomu procesoru ještě, dnes se win 7 dávají i na atomy a AMD E series (frekvence 1,3 - 2,0GHz) a tenhle procesor by byl i tak při stejné frekvenci rychlejší, takže zde problém 100% není)

Jinak pokud jste již koukal do správce úloh na procesy a projel PC antivirem, doporučuju otestovat RAM memtestem a podívat se na stav pevného disku (jestli se mu často nedaří zapsat data atd. - může se to pak projevovat neúnosně pomalým chodem PC - nedávno jsme tu měli stejný problém u notebooku.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
20.03.2012 08:57
příspěvků:8

RAM tedy otestuji pomocí Memtestu. Jen se k PC dostanu až večer. Ohledně stavu pevného disku...Jak ten disk nejlépe zkontroluji? nějaký doporučovaný program něco jako memtest?

20.03.2012 11:30
příspěvků:1 279

To je jendo jaký, kterýkoli, který umí číst hodnoty ze S.M.A.R.T.

http://www.nonstoppc.cz - Nonstop PC servis Praha a okolí - opravy PC a notebooků, odvirování, obnova dat, poradenství, pc sítě a wifi, instalace a reinstalace PC, čištění PC a notebooků, optimalizace chodu, upgrade PC
06.12.2013 11:47
příspěvků:1

Hele něco vám řeknu na vyčištění svých kompů (PC)...

Tady jsou jména programů kteří mi pořádně vyčistili můj noťas : TuneUp Utilities, Core Tuner, Advanced System care, CCleaner, SpeedUpMyPC. A doporučoval bych vám Advanced System Care (podle mě je nejlepší z těchto prográmků) ...

P.S. všechno stáhnete na : www.uloz.to

PP.S. Pro ty kdo nevědí rozlišení své obrazovky : http://www.whatismyscreenresolution.com/

Přeji vám dobré fungování :-D

© 2007-2024 PCforum.cz, všechna práva vyhrazena, veškeré informace zde uvedené jsou bez záruk, podmínky užití, kontaktní informace